Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciálka českého staváka sev. op 22.10.2016 v Bohušovicích nad Ohří

21. 11. 2016

          př.Alexandr Straka při kontrole výsledků speciálky sev.po

imag7331.jpg

I v tomto roce Severočeská pobočka českého staváka pořádala v krásném areálu Bohušovic n/ Ohří svojí speciální výstavu. Navázala tak na tradici z loňského roku a v sobotu 22.10.2016 na 8h se zde sešlo k 30 příznivcům českého staváka. Z toho 15 chovatelů sebou přivezlo holubi. Účast tedy ne nějak valná, ale i přesto zde bylo předvedeno na 143 ks českých staváků připravených k vystavení a následnému posouzení, které provedli př. Erlich, př. Sousedík a vypomohli ještě př. Straka a př. Záhora. Prvně jmenovaným zapisovali př. Trpík potažmo př. Lopušan.

Soutěžilo se s 5 – člennými kolekcemi, libovolného pohlaví a nebylo zde ani žádné věkové omezení holubů! Letos bych z hostů zmínil př. Kyšku z Moravskoslezské pobočky čs, který zde byl mimochodem i v loni. Jinak ostatní přátelé, kteří se běžně dostavují, si plnili své povinnosti na jihu Čech, kde se předváděli a soutěžili se svými holubi chovatelé z Jihočeské pobočky.

Je na škodu, že se změnil původní termín, protože jinak by byla účast o něco vyšší. Minimálně o 4 kolekce od 4 chovatelů, kteří si museli plnit povinnosti na svých výstavách. Opět je třeba poděkovat za špičkovou přípravu a organizaci v podání př. Josefa Staňka. Též moc děkujeme za poskytnutí areálu pro konání speciálky a to ZO ČSCH Bohušovice n / Ohří. Při posouzení, lépe řečeno po něm se přešlo k hodnocení speciální výstavy českého staváka severočeské op., která dopadla následovně.

1. místo př. Milan Lopušan          černý sedlatý           382b

2. místo př. Milan Lopušan          stříbrný sedlatý        380b

3. místo př. Jan  Staněk            žlutý tygr              379b

4. místo př. Vladimír Novotný       modrý lysý              379b

5. místo př. Květoslav Trpík         stříbrný sedlatý         379b

6. místo př. Ladislav Nyč            modrý sedlatý           379b

7. místo př. František Hladký       žlutý rovný               379b

8. místo př. Jaroslav Novotný       modrý rovný              378b

9. místo př. Josef Staněk           červený tygr              377b

10.místo př. František Hladký       modrý mramorový         377b

Tak takto dopadla v roce 2016 speciální výstava českého staváka severočeské pobočky v Bohušovicích n / Ohří. Všem co se umístili, gratulujeme a v příštím roce nashledanou přátelé. Budeme se těšit. Datum konání a podmínky se včas dozvíte na webových stránkách naší pobočky.

                                      Bohuslav Potůček